logo firmy

Carnaval Sp. z o.o. , ul. Przybysza 15a, Warszawa; tel: 890 833 965

Pay-kadry i płace

Profesjonalne usługi rachunkowe dla firm

usługi rachunkoweW zależności od wielkości firmy dany podmiot gospodarczy obligatoryjne zobowiązany jest do prowadzenia księgowości. W przypadku małych, jednoosobowych jednostek mamy najczęściej do czynienia z tzw. uproszczoną księgowością sprowadzającą się do okresowych deklaracji ZUS i prowadzenia np. księgi przychodów i rozchodów.

Całkiem inaczej sprawa wygląda w przypadku dużych firm zatrudniających wielu pracowników. W takiej sytuacji wymogi są dużo wyższe i sprowadzają się do prowadzenia tzw. pełnej księgowości. Pod tym pojęciem kryje się szereg zagadnień takich jak np. outsourcing kadr i płac, inwentaryzacja środków trwałych, spisy z natury czy też doradztwo podatkowe. Odnalezienie firmy świadczącej tego typu usługi rachunkowe w dużym mieście np. Łodzi nie powinno nastręczać większych kłopotów, ponieważ właśnie w tym mieście działa kilka w pełni profesjonalnych biur rachunkowych.

Warto podkreślić, że zlecenie prowadzenia pełnej księgowości naszej firmy do biura rachunkowego to nie tylko duża oszczędność czasu, ale również wymierne korzyści finansowe. Trzeba pamiętać o jednym, usługi rachunkowe oferowane przez poszczególne biura mogą się różnic zarówno pod względem ceny, jak również zakresu usługi. Warto więc trochę dłużej poszukać odpowiedniej firmy zanim podpiszemy umowę.